adv231

یادواره‌ی پنج استاد موسیقی

«پنجگاه» با آواز و کمانچه علی‌اکبر شکارچی منتشر می‌شود

«پنجگاه» با آواز و کمانچه علی‌اکبر شکارچی منتشر می‌شود...

به گزارش موسیقی آرمانی ، آلبوم «پنجگاه» یادواره‌ای است برای پنج استاد بزرگ موسیقی که بر اساس طرحی از علی‌اکبر شکارچی تهیه و اجراشده است. این اثر به یاد عطا جنگوک، داریوش صَفوَت، هابیل علی‌اُف، محمدرضا لطفی و احمد محسن پور ساخته‌شده و از فردا در بازار موسیقی منتشر می‌شود.

این آلبوم به‌صورت تصویری ضبط‌شده و شامل کمانچه نوازی و آوازهای علی‌اکبر شکارچی است.

ابراهیم بهزاد در یادداشتی برای آلبوم «پنجگاه» نوشته است:

آوردگاهِ هستی، گاه آدمی را بر کیگاهِ اقبال می‌نشاند و گاه او را سوار بر تختِ روان، رهسپارِ دهانِ بازِ خاک می‌کند. و اما در کارگاه هستی، دستگاهِ راست پنجگاه، که روزگاری پرده‌نشین گاهانِ خلوتِ بختیاری و لُر و لَک بود، با تیر و تالِ شکارچی‌ای چیره‌دست، از حجاب مستوری به درآمده تا رازِ کهنۀ "بادِ وزان" را در کوچِ دلگیرِ "شاخِ رزان" به مویه و آواز، به چنگ و ساز دوباره‌اش، باز سازد و باز نوازد. و گاهِ کوچ و سوز و سازِ پنج ققنوس افسانه‌ای در تولد دوبارۀ راست پنجگاه، یادآور مولودی است که با مرگ، زنده می‌شود.

این آلبوم را موسسه‌ی فرهنگی هنری کمان آوای آرش تهیه و منتشر کرده است.

علی‌اکبر شکارچی از نوازندگانِ بزرگ در عرصه کمانچه نوازی است که تاکنون تألیف‌ها و آثار بسیاری درزمینهٔ موسیقی ایرانی داشته است. آخرین اثری که از شکارچی منتشرشده، آلبوم «چراغ افروخته» است.

آلبوم «پنجگاه» از فردا دوشنبه 25 تیر 1397 از طریق مراکز فروش محصولات فرهنگی در اختیار علاقه‌مندان به موسیقی قرار می‌گیرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • اندازه قلم

درباره ی آرمانی

 

 پایگاه خبری تحلیلی ( تخصصی ) موسیقی آرمانی با مجوز رسمی  78189 ازمعاونت مطبوعات و خبرگزاری های داخلی سعی دارد در فضایی فرهنگی و بر اساس قوانین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مخاطبان را به سمت موسیقی فاخرهدایت کرده و گامی به سوی پیشرفت موسیقی ایران بردارد .

 امید است ما و همکاران بتوانیم قدم کوچکی در هنر این مرزوبوم برداشته و کمکی برای هنرمندان عزیزمان باشیم .

 Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 تلفن تماس ( انتقادات و پیشنهادات) : 0903719495

 

 

 

2