adv231

کنسرتی در حمایت از حقوق کودکان

هوشیار خیام پروژه «آسمان» را به «موسیقی - تجربه» می‌آورد

هوشیار خیام در روزهای پایانیِ سال جاری، پروژه‌ی «آسمان» را در قالب رویدادِ «موسیقی-تجربه» روی صحنه می‌برد..

به گزارش موسیقی آرمانی : هوشیار خیام و بابک کوهستانی پنجشنبه ۲۴ اسفند 1396 از ساعت 20:00 در قالب سلسله ‌اجراهای «موسیقی تجربه» در تالار رودکی تهران روی صحنه می‌روند.

هوشیار خیام و بابک کوهستانی که پیش‌ازاین در آنسامبل‌ها و ارکسترهای مختلفی با یکدیگر همکاری کرده‌اند، حال قرار است پروژه جدیدی را تحت عنوان «آسمان» در تالار رودکی روی صحنه ببرند و در معرض دید علاقه‌مندان به موسیقی کلاسیک و معاصر قرار دهند.

هوشیار خیام درباره پروژه جدیدش می‌گوید: «پروژه آسمان که با همکاری بابک کوهستانی شکل‌گرفته، مجموعه‌ای از 24 کمپوزیسیون برای ویلن، پیانو و ویولا در ترکیب‌های مختلف است. بخشی از این کمپوزیسیون‌ها با کار مستمر و طولانی همراه با بابک کوهستانی شکل‌گرفته و بعضی از آن‌ها حاصل ایده‌هایی است که در بداهه‌نوازی‌ها به آن‌ها رسیده‌ایم و برخی دیگر را نیز من در طی زمان شکل داده و ساخته‌ام.»

این آهنگساز موسیقی کلاسیک و معاصر ادامه می‌دهد: «همکاری من و بابک کوهستانی سابقه طولانی دارد و در طی این سال‌ها در آنسامبل‌ها و ارکسترهای مختلف باهم همکاری داشته‌ایم. این سابقه آشنایی طولانی باعث شده تا فضای ذهنی‌مان به هم نزدیک‌تر شود و درنهایت با همراهی یکدیگر این پروژه را شکل دهیم.»

بابک کوهستانی نیز درباره این پروژه می‌گوید: «در مواجه نخست با پروژه آسمان شاهد ایده‌های آهنگسازی‌ جذاب و همین‌طور روح و فضای جالب آن بودم؛ این پروژه برای من ازاین‌جهت بسیار جالب است که فضای ایجادشده توسط آهنگساز به نوازنده زهی اجازه می‌دهد که آن‌ها را در نقاطی گسترش دهد و این برای من بسیار هیجان‌انگیز بود که درعین‌حالی که مجری هستم، می‌توانم بعضی از این ایده‌ها را در بعضی نقاط که پتانسیل لازم رادارند، گسترش دهم.

هنرمندان پروژه «آسمان» عواید حاصله از برگزاری این اجرا را به انجمن حمایت از حقوق کودکان تقدیم خواهند کرد.

در این کنسرت که پنجشنبه ۲۴ اسفند 1396 از ساعت 20:00 در قالب سلسله ‌اجراهای «موسیقی تجربه» در تالار رودکی تهران روی صحنه می‌رود؛ آن را اطاعتی نوازنده ویولن‌سل نیز به دعوت گروه دربخشی از کنسرت، هوشیار خیام و بابک کوهستانی را همراهی می‌کند.

بلیت‌فروشی این اجرا نیز در سایت تیوال انجام می‌شود.

«موسیقی - تجربه» حرکتی تازه در عرصه موسیقی ایران است که تلاش می‌کند برای اجرای زنده آثار ارزشمند، درخور توجه و غیرتجاری، زمینه لازم را فراهم کند. این گروه در تمام ژانرهای موسیقی در پیِ تحقق این امر است تا به سهم خود برای ارتقای دانش موسیقایی در میان تماشاگران و ارتقای کیفیت هنریِ موسیقی گامی بردارد. بنیاد فرهنگی هنری رودکی و دفتر موسیقی در این راه، «موسیقی تجربه» را حمایت می‌کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در جمعه, 11 اسفند 1396 ساعت 09:24
  • اندازه قلم

درباره ی آرمانی

 

 پایگاه خبری تحلیلی ( تخصصی ) موسیقی آرمانی با مجوز رسمی  78189 ازمعاونت مطبوعات و خبرگزاری های داخلی سعی دارد در فضایی فرهنگی و بر اساس قوانین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مخاطبان را به سمت موسیقی فاخرهدایت کرده و گامی به سوی پیشرفت موسیقی ایران بردارد .

 امید است ما و همکاران بتوانیم قدم کوچکی در هنر این مرزوبوم برداشته و کمکی برای هنرمندان عزیزمان باشیم .

 Email : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 تلفن تماس ( انتقادات و پیشنهادات) : 0903719495

 

 

 

2