adv231

«محرم آینه آیین‌ها» با محورسیر تحول مرثیه‌خوانی و مرثیه‌سرایی در ایران برگزار می‌شود

رویداد «محرم در آینه آیین‌ها» با مروری بر مرثیه‌خوانی و مرثیه‌سرایی و آیین‌های محفلی محرم، با حضور پژوهشگران موسیقی و شعر و گردشگری برگزار می‌شود...

موسیقی آرمانی به نقل از موسیقی ما : رویداد «محرم آینه آیین‌ها» چهارشنبه چهارم مردادماه  با حضور و سخنرانی افرادی همچون محمدحسین ایمانی خوشخو ـ دبیر شورای هنر و مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ، هوشنگ جاوید ـ پژوهشگر موسیقی نواحی و آیینی - و سهیل محمودی ـ پژوهشگر و نویسنده ـ با محورهای «سیر تحول مرثیه‌خوانی و مرثیه‌سرایی در ایران»، «محرم و گردشگری آئینی» و «آیین‌های محرم در محافل و مجالس تهران» در سالن همایش‌های دانشگاه علم و فرهنگ و از سوی پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی برگزار می‌شود.
 بنابر آنچه روابط عمومی این مرکز اعلام کرده است: این رویداد در ابعاد مختلف، ظرفیت لازم برای معرفی واقعه بزرگ تاریخی کربلا را داراست. در مجموعه ظرفیت‌های فرهنگی، اعتقادی و اجتماعی رویداد محرم در آینه آیین‌ها، بحث هنر و ارتباط آیین‌های هنری این ابررویداد می‌تواند مورد توجه قرار بگیرد. همچنین از زاویه دیگر هنر، این اتفاق مهم تاریخی می‌تواند قابل شناسایی هرچه بیشتر و عرضه آن به نسل حاضر باشد، از این‌رو سخنرانان در این رویداد از زوایایی مختلف به این موضوع مهم خواهند پرداخت.
 رویداد «محرم آینه آیین‌ها» از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه علم و فرهنگ به میزبانی پارک ملی علوم و فناوری‌های  نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی برگزار می‌شود و حضور اصحاب فرهنگ و هنر و استادان و دانشجویان در این رویداد آزاد است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

گواهی ثبت در سامانه جامع رسانه های کشور

درباره ی آرمانی

  پایگاه خبری تحلیلی ( تخصصی ) موسیقی آرمانی با مجوز رسمی  78189 ازمعاونت مطبوعات و خبرگزاری های داخلی سعی دارد در فضایی فرهنگی و بر اساس قوانین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مخاطبان را به سمت موسیقی فاخرهدایت کرده و گامی به سوی پیشرفت موسیقی ایران بردارد .

مجوز مطبوعاتی

2